Cel do osiągnięcia

Poniżej znajduje się cel do osiągnięcia.

osiągnięto 1 245zł z 23 005zł (5%)

Pozostało: 21 760

Wesprzyj

Oliwka i jej walka o życie…

Formularz wsparcia

Wybierz metodę płatności
Dane osobiste

Wartości

Suma Darowizny 5zł

Wpłaty

Anonimowy użytkownik

Anonimowa wpłata

1 245zł 9 lipca, 2020

Oliwka i jej walka o życie…

Informacje

  • Imie: Oliwia
  • Nazwisko: Siemińska
  • Wiek: 12 Miesięcy
  • Lokalizacja: Olsztyn warmińsko-mazurskie
  • Choroba: Skrajne wcześniactwo
  • Cel zbiórki: rehabilitacja, koszty leczenia, lek Synagis
  • Data zakończenia: 2020-10-31

Opis

Oliwia ma obecnie 12 miesięcy, przyszła na świat w 25 tygodniu ciąży z cechami skrajnego wcześniactwa i niewydolności oddechowej, z wagą ciała zaledwie 950g.

Zaczęła się walka o życie dziecka. Oliwia była reanimowana, zaintubowana i podłączona do tysięcy kabelków trafiła w inkubatorze na OIOM. Była w stanie ciężkim. Na domiar złego w brzuszku dziewczynki kryła się torbiel dróg żółciowych, która rosła w zastraszającym tempie, stając się olbrzymią 6-cio centymetrową torbielą uciskającą wszystkie narządy wewnętrzne.

W 11 dobie życia Oliwka przeszła pierwszą operację ratującą życie wycięcia torbieli wraz z drogami żółciowymi. Podczas operacji niestety doszło do pęknięcia wątroby i masywnego krwotoku. Niestety w wyniku komplikacji Oliwka po miesiącu musiała przejść powtórna relaparotomię. W związku z wcześniactwem wystąpiły też wylewy 2 i 3 stopnia dając nieznaczne poszerzenie komór mózgowych oraz retinopatia wcześniacza, która wymagała podania leku do gałek ocznych aby uratować jej wzrok.

Po trzech miesiącach od urodzenia malutka Oliwia mogła nareszcie z mamą wyjść ze szpitala do domu, spać w swoim łóżeczku nie słysząc dźwięku sprzętu medycznego.

Niestety, po dwóch tygodniach Oliwia musiała wrócić do szpitala z powodu zapalenia płuc. Takich pobytów z przeziębieniem. Które kończyło się zapaleniem płuc Oliwka w swoim krótkim życiu przeszła już kilka. Oliwka cały czas odczuwa skutki wcześniactwa i braku odporności.

Jest pod opieką kilku poradni specjalistycznych miedzy innymi  nefrologicznej, okulistycznej, gastrologicznej. Nie zawsze są to wizyty refundowane przez NFZ, gdyż terminy oczekiwania na te refundowane są niekiedy zbyt odległe, a Oliwia musi  być stale pod ścisłą kontrolą.

Dziewczynka cierpi również na wzmożone napięcie w obrębie barków, spastyczność kończyn dolnych oraz na obniżone napięcie tułowia. W wyniku wylewów  ma słabszą prawą stronę swojego ciała. Aby to wszystko przezwyciężyć potrzebuje intensywnej rehabilitacji, która w większości odbywa się prywatnie, a jej koszty są ogromne. Niestety, w znacznym stopniu koszty te przekraczają możliwości finansowe rodziców Oliwi. Bez naszej pomocy nie będą w stanie zapewnić córeczce opieki specjalistów na takim poziomie, na jakim wymaga stan zdrowia dziecka.

Zbiórka prowadzona jest na pokrycie leczenia małej Oliwii, na wizyty i badania nie refundowane przez NFZ oraz na bardzo ważną dla dziewczynki rehabilitację, bez której jej sprawność w znacznym stopniu będzie odbiegała od rówieśników.

Razem możemy sprawić, że Oliwia będzie miała szansę na specjalistyczne leczenie i tak ważna dla niej rehabilitację.

Prosimy o UDOSTĘPNIANIE zbiórki wśród swoich Znajomych oraz pomoc dla Oliwki. Liczy się czas !!!

Oliwce można pomóc wpłacając również darowiznę przelewem tradycyjnym:

Odbiorca:
Fundacja Bo w nas jest moc
ul. Żurawinowa 2
27-400 Ostrowiec Św.

Numer w Pekao S.A.
54 1240 5035 1111 0010 9267 8092
IBAN: PL, SWIFT: PKOP PL PW

Tytułem
Oliwia Siemińska darowizna

Zbiórka zweryfikowana i prowadzona przez Fundację „Bo w nas jest moc” KRS 0000722910

Formularz wsparcia

Wybierz metodę płatności
Dane osobiste

Wartości

Suma Darowizny 5zł