Pomóż Oskarkowi pokonać śmierć !!!Cel do osiągnięcia: 267 500 zł
16 460,70 zł (6.15%)
Pozostało: 251 039,30 zł
Logo

Informacje

  • Imie: Oskar
  • Nazwisko: Kubicki
  • Wiek: 5 lat
  • Lokalizacja: Chmielów, Świętokrzyskie
  • Choroba: Glejak pnia mózgu (DIPG)
  • Cel zbiórki: Leczenie w zagranicznej klinice
  • Data zakończenia: 2020-02-27

Opis

01.02.2019r w główce Oskarka zdiagnozowano rozlanego glejaka pnia mózgu (DIPG). To najgorszy i najbardziej złośliwy z dziecięcych nowotworów. Rak rozwija się w części mózgu odpowiedzialnej w znacznej mierze za oddychanie i połykanie. W miarę jak guz się rozrasta, atakuje coraz rozleglejsze partie pnia mózgu. Guz jest całkowicie nieoperacyjny.

Aktualizacja 10.05.2019r.

Oskarek jest już po biopsji w szwajcarskiej klinice. Na ten moment jest wszystko ok. Lekarze mówią, że wszystko poszło zgodnie z planem.


Czekamy z niecierpliwością na wyniki biopsji i wyznaczony protokół dalszego leczenia.

Jesteś Superbohaterem Oskarku !!!

----------------------------------------------------

Oskarek ma tylko 5 lat, wraz z rodzicami  i starszym bratem mieszka w Chmielowie koło Ostrowca Świętokrzyskiego.

01.02.2019r w Jego małej główce zdiagnozowano rozlanego glejaka pnia mózgu (DIPG). To najgorszy i najbardziej złośliwy z dziecięcych nowotworów. Rak rozwija się w części mózgu odpowiedzialnej w znacznej mierze za oddychanie i połykanie. W miarę jak guz się rozrasta, atakuje coraz rozleglejsze partie pnia mózgu. Guz jest całkowicie nieoperacyjny.

To cichy i szybki zabójca.Oskarek był wesołym, roześmianym chłopcem, uwielbiał poznawać świat, bawić się z dziećmi. Teraz w jego oczach widać przerażenie.  Bo co może zrozumieć pięcioletnie dziecko? Szpital, badania, ból i widok zapłakanych rodziców...

Chłopiec  przeszedł chemioterapię i radioterapię w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.Jednak lekarze w Polsce rozkładają ręce z bezsilności, gdyż ten typ glejaka nie daje zbyt dobrych rokowań.

Bez odpowiedniego leczenia, niedostępnego w Polsce, Oskarkowi pozostało  ok 12 miesięcy życia.

Szukając pomocy dla swojego ukochanego synka, rodzice chłopca  skontaktowali się z kliniką w Zurichu z dr Sabine Mueller i z kliniką w Tubingen w Niemczech. Po przeanalizowaniu dokumentacji medycznej chłopca, Klinika w Zurichu dała odpowiedź, że podejmie  się wykonania biopsji guza i wyznaczenia dalszego protokołu leczenia Oskarka.


Oskarek już 8 maja musi stawić się w klinice w Szwajcarii na konsultacje. Następnie będzie przeprowadzona biopsja, od której będzie zależało dalsze leczenie.

Niestety, leczenie zagraniczne jest nierefundowane, a koszty związane z  pobytami w zagranicznej klinice  i zakupem leków są ogromne. W znaczny sposób przekraczają one możliwości finansowe rodziny Oskarka.

Nie mamy chwili do stracenia, guz nie będzie czekał, nie da Oskarkowi więcej czasu. Musimy dać chłopcu szansę i możliwość leczenia. Bez uzbieranych funduszy, Oskarek nie ma szans na rozpoczęcie terapii a bez niej czeka Go tylko śmierć !!!!

 

Wraz z rodzicami Oskarka, prosimy Was... dajcie szansę Oskarkowi na leczenie.

Ta szansa czeka na Niego w Klinice w Szwajcarii !!!


Prosimy o UDOSTĘPNIANIE zbiórki wśród swoich Znajomych oraz wpłaty dla Oskarka. Liczy się czas !!! Musimy szybko działać by dać Oskarowi szansę na skuteczne leczenie !!!

Wpłaty


Skarbonki

×
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacji. Akceptuję