Pomóż Oskarkowi pokonać śmierć !!!Cel do osiągnięcia: 267 500 zł
15 983,70 zł (5.98%)
Pozostało: 251 516,30 zł
Logo

Informacje

  • Imie: Oskar
  • Nazwisko: Kubicki
  • Wiek: 5 lat
  • Lokalizacja: Chmielów, Świętokrzyskie
  • Choroba: Glejak pnia mózgu (DIPG)
  • Cel zbiórki: Leczenie w zagranicznej klinice
  • Data zakończenia: 2020-01-03

Opis

01.02.2019r w główce Oskarka zdiagnozowano rozlanego glejaka pnia mózgu (DIPG). To najgorszy i najbardziej złośliwy z dziecięcych nowotworów. Rak rozwija się w części mózgu odpowiedzialnej w znacznej mierze za oddychanie i połykanie. W miarę jak guz się rozrasta, atakuje coraz rozleglejsze partie pnia mózgu. Guz jest całkowicie nieoperacyjny.

Aktualizacja 10.05.2019r.

Oskarek jest już po biopsji w szwajcarskiej klinice. Na ten moment jest wszystko ok. Lekarze mówią, że wszystko poszło zgodnie z planem.


Czekamy z niecierpliwością na wyniki biopsji i wyznaczony protokół dalszego leczenia.

Jesteś Superbohaterem Oskarku !!!

----------------------------------------------------

Oskarek ma tylko 5 lat, wraz z rodzicami  i starszym bratem mieszka w Chmielowie koło Ostrowca Świętokrzyskiego.

01.02.2019r w Jego małej główce zdiagnozowano rozlanego glejaka pnia mózgu (DIPG). To najgorszy i najbardziej złośliwy z dziecięcych nowotworów. Rak rozwija się w części mózgu odpowiedzialnej w znacznej mierze za oddychanie i połykanie. W miarę jak guz się rozrasta, atakuje coraz rozleglejsze partie pnia mózgu. Guz jest całkowicie nieoperacyjny.

To cichy i szybki zabójca.Oskarek był wesołym, roześmianym chłopcem, uwielbiał poznawać świat, bawić się z dziećmi. Teraz w jego oczach widać przerażenie.  Bo co może zrozumieć pięcioletnie dziecko? Szpital, badania, ból i widok zapłakanych rodziców...

Chłopiec  przeszedł chemioterapię i radioterapię w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.Jednak lekarze w Polsce rozkładają ręce z bezsilności, gdyż ten typ glejaka nie daje zbyt dobrych rokowań.

Bez odpowiedniego leczenia, niedostępnego w Polsce, Oskarkowi pozostało  ok 12 miesięcy życia.

Szukając pomocy dla swojego ukochanego synka, rodzice chłopca  skontaktowali się z kliniką w Zurichu z dr Sabine Mueller i z kliniką w Tubingen w Niemczech. Po przeanalizowaniu dokumentacji medycznej chłopca, Klinika w Zurichu dała odpowiedź, że podejmie  się wykonania biopsji guza i wyznaczenia dalszego protokołu leczenia Oskarka.


Oskarek już 8 maja musi stawić się w klinice w Szwajcarii na konsultacje. Następnie będzie przeprowadzona biopsja, od której będzie zależało dalsze leczenie.

Niestety, leczenie zagraniczne jest nierefundowane, a koszty związane z  pobytami w zagranicznej klinice  i zakupem leków są ogromne. W znaczny sposób przekraczają one możliwości finansowe rodziny Oskarka.

Nie mamy chwili do stracenia, guz nie będzie czekał, nie da Oskarkowi więcej czasu. Musimy dać chłopcu szansę i możliwość leczenia. Bez uzbieranych funduszy, Oskarek nie ma szans na rozpoczęcie terapii a bez niej czeka Go tylko śmierć !!!!

 

Wraz z rodzicami Oskarka, prosimy Was... dajcie szansę Oskarkowi na leczenie.

Ta szansa czeka na Niego w Klinice w Szwajcarii !!!


Prosimy o UDOSTĘPNIANIE zbiórki wśród swoich Znajomych oraz wpłaty dla Oskarka. Liczy się czas !!! Musimy szybko działać by dać Oskarowi szansę na skuteczne leczenie !!!

Wpłaty


Bazarek Dodaj przedmiot


Skarbonki Utwórz skarbonkę


×
Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej informacji. Akceptuję